Jak vyrobit mašli do vlasů jako má JoJo Siwa?

Možná vaši dcerku také zachvátila móda velkých mašlí do vlasů, které nosí americká tanečnice JoJo Siwa. Pokud se vám nechce kupovat originální JoJo Siwa mašli za cca 359 Kč, můžete si doma vyrobit vlastní velkou mašli ze stuhy za náklady i méně než desetinové.

Velká mašle do vlastů ve stylu JoJo Siwa


Tento návod vám poradí, jak uvázat dětskou mašli do vlasů z jednoho kusu stuhy. Jsou však i návody, kde se stuha rozstříhá a díly sešijí a sváží k sobě, viz tento.

Na vyrobení vlastní „velké JoJo mašle“ potřebujeme:
- 1 metr stuhy (např. saténové), šíře alespoň 4 cm nebo i více (širší se bude více blížit vzhledu originální JoJo mašle)
- větší sponka na uchycení do vlasů
- tavná pistole
- zapalovač/sirky na zatavení konců mašle
- gumička/drážek/nitka na zajištění skladů mašle

Jak uvázat velkou mašli ze stuhy?

1) Vyrobení proužku na zakrytí středu mašle

Ze stuhy si odstřihneme cca 5 – 5,5cm dlouhý proužek, kterým na závěr překryjeme střed mašle
(případně si můžete koupit samostatnou užší stužku nebo střed zakrýt a ozdobit jiným způsobem – např. korálky - viz zelená mašle na konci tohoto příspěvku.)

Okraj naskládáme dle obrázků níže, zatavíme zapalovačem a stiskneme, takže bude přeložený okraj držet. (I kdyby se vám nepodařilo zatavením přehyb spojit dokonale, stejně ještě budeme v tomto místě lepit tavnou pistolí, tzn. lepidlo pak přeložení zajistí.)
Pozor, přehýbáme na obou stranách stejným směrem, např. zleva doprava.2) Uvázání mašle ze saténové stuhy

Vezmeme konce stuhy, jeden z konců přetočíme a okraje přiložíme přesně na sebe. Takto složené okraje společně pod stejným úhlem zastřihneme.
Okraje zatavíme zapalovačem, aby se netřepily.
Přetočený okraj otočíme zpět, aby již nebyla stuha překřížená, a srovnáme okraj na okraj.Takto srovnanou dvojitou stuhu ohneme cca 5 cm od konce a okraj pevně stiskneme / přejedeme nehty, aby na stuze vznikla rýha od překladu (necháme zatím přeložené).Následně ještě 2 krát ohneme na půl, vždy zarovnáme k této linii a přeložení také pevně uhladíme.Stuhu rozložíme a vídíme, že nám na stuze vzniklo 5 značek, které budeme využívat při skládáním mašle.

1. Pravý konec stuhy přeložíme 1. značkou od kraje na 2. značku natočeně – viz obrázek

 
2. Pod stejným úhlem přiložíme zrcadlově zleva 3.značku na toto překřížení


3. Další část stuhy otočíme směrem dolů a vsuneme pod 2 vrchní vrstvy stuhy – opět 4.značka bude zapadat na křížení značek. Zasuneme téměř až k okraji spodní části mašle.4. Finální konec s 5. značkou přeložíme opět svrchu na křížení


5. Mašli pootočíme o 90 stupňů a v místě křížení přeložíme nejdříve na půl a pak každou polovinu ještě tam a zpět, aby nám vzniklo nařasení. Zajistíme gumičkou, drátkem nebo nití/provázkem, aby nám naskládání drželo.


(Originální video návod na skládání stuhy zde. (v AJ))

3) Přichycení mašle ke sponě

Pokud máte rozevírací „cvakací“ sponu, nejdříve z ní vyndejte pérovací část.
Tavnou pistolí z vnitřní strany připevněte jeden z konců středového proužku.Z vrchní strany spony přilepte mašli (střed mašle, aby vycházel v místě, kde jste přichytili proužek).


Proužek kolem ní následně oviňte a jeho druhý konec opět přilepte ze spodní strany spony.

Vraťte pérko spony a mašle do vlasů je hotová.
Jiná varianta dětské mašle do vlasů:

Tato mašle je z dvojitého pruhu látky, ze které jsme šily slavnostní šaty na koncerty. Střed jsem dozdobila navlečenými korálky se stříbrným středem.
Korálky jsem navlékla na tenký drátek a na 3x ovinula přes střed mašle. Celé pak přichytila tavnou pistolí ke sponě.Pochopitelně Vaší tvůrčí volnosti se meze nekladou. Stuhu si můžete ozdobit nalepovacími barevnými či stříbrnými kamínky. Použijete-li širší stuhu, bude vypadat ještě více, jak originální JoJo mašle.


Pokud se vám návod líbí, potěší mne, když ho budete sdílet dál. :-)

Tipy na další mé návody:
Náušnice klipsy - návod na výrobu
Jak ušít toaletní taštičku s plochým dnem
Jak ušít čepici ušanku?
Jak vyrobit pavouka na čarodějnický kostým?
Návod na výrobu látkové květiny z organzy
Snadný návod jak ušít penál na pastelky

Konverzace

0 comments:

Okomentovat

Za Vaše komentáře jsem vždy moc ráda. Neváhejte se podělit se svými zkušenostmi či výrobky!

PS: Vzkaz pro kolegy marketéry - linkbuildery:
Máte-li zájem o zpětný odkaz ze článku/ komentáře, případně i celý prostor pro váš článek, prosím ozvěte se mi PŘEDEM přes e-mail. Spolupráce je po dohodě možná, ale pro kvalitu webu ji reguluji. Umělé anonymní komentáře mající za cíl jen získání odkazu ale beru jako spam a takové nebudou zveřejněny.
Děkuji za pochopení, Dana