Tvoření s dětmi: Velikonoční věnec

Velikonoce jsou skvělou příležitostí pro tvoření s dětmi. Jedním tradičním výtvorem je velikonoční věnec, který si děti mohou ozdobit podle vlastní fantazie. Ozdoby na věnec si můžete vyrobit sami nebo koupit ve výtvarných potřebách či květinářství.

Tady je ukázka velikonočního věnce, který jsme letos s dcerou tvořily my.


Polystyrenový korpus můžete omotat stuhou nebo látkou. Můžete ale také využít krepový papír, jako my:Na ozdobení se mohou hodit kytičky z krepáku. Stačí ustřihnout proužek - u těchto malých kytiček např. o šíří cca 2 cm a ten postupně mírně našikmo dokola skládat.
Po umotání buď spodek slepíte izolepo nebo můžete zavázat drátkem či provázkem, aby se kytička nerozmotala.


Papírové kytičce můžete přidat i střed. Bude zajímavější.Jinou variantou ozdob na velikonoční věnec (kterou jsme nakonec použily), jsou látkové kytičky ozdobené korálkem. Jedná se o klasické kytičky, které se prodávají v galanterii v pásu za sebou. Korálky jsem přilepila tavící pistolí.A pak stačilo již dotvořit další koupenou dekorací, jako stuhou, pírky, papírovým vajíčkem v hnízdečku atd.

Doufám, že se Vám náš letošní velikonoční věnec líbí ;-).

Další nápady na velikonoční tvoření s dětmi:
Omotávaná vajíčka a barevné pomlázky z krepáku - návody


Konverzace

0 comments:

Okomentovat

Za Vaše komentáře jsem vždy moc ráda. Neváhejte se podělit se svými zkušenostmi či výrobky!

PS: Vzkaz pro kolegy marketéry - linkbuildery:
Máte-li zájem o zpětný odkaz ze článku/ komentáře, případně i celý prostor pro váš článek, prosím ozvěte se mi PŘEDEM přes e-mail. Spolupráce je po dohodě možná, ale pro kvalitu webu ji reguluji. Umělé anonymní komentáře mající za cíl jen získání odkazu ale beru jako spam a takové nebudou zveřejněny.
Děkuji za pochopení, Dana